Загальноцерковні новини

У день пам
У день пам'яті отців VII Вселенського Собору Предстоятель Руської Церкви звершив Літургію і очолив урочистості з нагоди прославлення у лику святих архімандрита Геннадія (Парфентьєва)
24 жовтня, в Неділю 18-ту після П'ятидесятниці, в день пам'яті святих отців VII Вселенського Собору (787), Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Храмі Христа Спасителя в Москві. За богослужінням відбулося прославлення в лику святих архімандрита Геннадія (Парфентьєва).
24.10.2021
На засіданні наукового лекторію «Крапивенський 4» обговорили богословську та літературну спадщину М.М. Лісового
20 жовтня в Російському православному університеті св. Іоанна Богослова в Москві відбулося чергове засідання наукового лекторію «Крапивенський 4». З доповіддю на тему «Микола Миколайович Лісовий (1946-2019): богослов, історик, поет, письменник, публіцист. До 75-річчя від дня народження» виступив кандидат історичних наук, кандидат богослов'я священик Димитрій Сафонов. (рос.)
23.10.2021
Голова ВЗЦЗ взяв участь у відкритті виставки «Москва грецька. Від Феофана Грека до наших днів»
22 жовтня в Державному центральному музеї сучасної історії Росії відбулося відкриття виставки «Москва грецька. Від Феофана Грека до наших днів». У заході взяв участь голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. (рос.)
23.10.2021
Секретар ВЗЦЗ з міжхристиянських відносин зустрівся в Єгипті з семінаристами із Судану
16 жовтня в Єгипті відбулася зустріч секретаря з міжхристиянських відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату ієромонаха Стефана (Ігумнова) з суданськими християнами, які завершують навчання в коптській семінарії Ель-Мухаррак, провінція Асьют. (рос.)
23.10.2021
У Вятській митрополії пройшли урочистості в день пам
У Вятській митрополії пройшли урочистості в день пам'яті преподобного Трифона Вятського і Собору Вятських святих
21 жовтня, в день пам'яті преподобного Трифона Вятського і свято Собору Вятських святих, в Успенському кафедральному соборі Трифонового монастиря в місті Кірові Божественну літургію звершили митрополит Вятський та Слобідський Марк, єпископ Яранський і Лузький Паїсій, єпископ Уржумський і Омутнинський Іоанн. (рос.)
23.10.2021
У Видавництві Московської Патріархії вийшов требний збірник «Молебні»
Книга складається з двох частин. У кінці кожної частини в якості додатку вміщено псалми, обрані на різні випадки, складені святителем Афанасієм (Сахаровим), єпископом Ковровським. (рос.)
22.10.2021
Стартував прийом заявок на конкурс «Серафимівський учитель — 2021/2022»
З благословення митрополита Нижньогородського і Арзамаського Георгія, голови правління Благодійного фонду преподобного Серафима Саровського, стартував прийом заявок на педагогічний конкурс «Серафимівський учитель — 2021/2022». (рос.)
22.10.2021
У Фінансово-господарському управлінні обговорили питання відкриття в Москві представництва Середньоазіатського митрополичого округу
20 жовтня у Фінансово-господарському управлінні Московського Патріархату відбулася робоча зустріч митрополита Ташкентського і Узбекистанського Вікентія та голови ФГУ архімандрита Ілії (Руднєва). (рос.)
22.10.2021
Архієпископ Празький Михаїл взяв участь у святі Хустської єпархії Української Православної Церкви
21 жовтня ієрарх Православної Церкви Чеських земель і Словаччини архієпископ Празький Михаїл взяв участь у святковому богослужінні в день пам'яті преподобного Алексія Карпаторуського в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в селі Іза-Карпутлаш Хустської єпархії Української Православної Церкви. (рос.)
Відбувся VIII Ставропольський форум Всесвітнього руського народного собору
Організаторами форуму виступили Всесвітній руський народний собор, Ставропольська митрополія, уряд Ставропольського краю і Ставропольський державний аграрний університет за підтримки Фонду президентських грантів. (рос.)